Krepšelis

Vaiko imuniteto stiprinimas

Tikriausiai ne vieni tėvai pastebi, kad visą vasarą buvęs sveikas vaikas, vos atvėsus orams pradeda sirgti įvairiomis peršalimo ligomis. Tas ypatingai pastebima pradėjus lankyti ugdymo įstaigas. Kaip patys tėvai sako – „savaitė darželyje, dvi namuose“. Todėl visiškai natūralu, jog kyla klausimas kaip pasirūpinti atžalų imuniteto stiprinimu, kad mažylius kuo rečiau kamuotų sloga, kosulys bei kitos peršalimo ligos.

NeoLife ekspertai turi paruošę ne tik naudingų patarimų, bet ir efektyvių priemonių, kad tiek jūs, tiek jūsų vaikai galėtumėte džiaugtis puikiu imunitetu.

Vaiko imuniteto stiprinimui vien tik vitamino C nepakanka

Visi žino neabejotiną vitamino C naudą. Žinoma, jog jis padeda vykti daugeliui gyvybiškai svarbių žmogaus organizmo procesų. Todėl artėjant šaltajam sezonui, tėvai vaikams pradeda duoti papildomas dozes šiuo vitaminu praturtintų papildų. Tačiau svarbu atminti – norint, jog vaikai būtų sveiki ir jų imunitetas nenusilptų, vien tik vitamino C nepakanka. Greta to būtina sveika ir subalansuota mityba, fizinė veikla ir buvimas gryname ore. Kaip įmanoma dažniau vėdinkite patalpas, jei leidžia oro sąlygos, išeikite su vaikais į lauką pasivaikščioti, pažaiskite judrius žaidimus ir pan. Taip ne tik jie bus sveiki, bet ir jūs patys jausitės energingi ir žvalūs.

imuniteto-stiprinimas-vaikams

Sveikas žarnynas lygu stiprus imunitetas

Atrodo keista, tiesa, kuo gi žarnynas susijęs su imunitetu? Tačiau mokslininkai jau seniai įrodė, kad jei tiek vaiko, tiek suaugusiojo žarnyno mikroflora veikia tvarkingai, tai jį rečiau kamuos peršalimo ligos. Išlaikyti sveiką žarnyną padės gerosios bakterijos – probiotikai ir prebiotikai, kurių galima rasti tiek maiste, tiek gauti vartojant specialius papildus NeoLife „Acidophilus Plus“.

Probiotikų gausu natūraliuose jogurtuose. Šios gerosios bakterijos ypač reikalingos vartojant antibiotikus ir po jų. Prebiotikai stimuliuoja žarnyne „gyvenančių“ gerųjų bakterijų dauginimąsi ir augimą. Jų gausu bananuose ir cikorijose.

Vaiko imuniteto stiprinimas – visavertė mityba

Kaip jau minėjome prieš tai, nors įvairūs vitaminai bei mineralai yra gerai, tačiau jie neatstos pilnavertės ir subalansuotos mitybos, kurią privalo gauti kiekvienas vaikas. Įvairūs papildai gali tik papildyti tai, ko organizmas nepasisavina su maistu. Todėl vaikas per dieną privalo gauti tam tikrą kiekį vaisių bei daržovių.

Taip, taip, mes tikrai žinome, kaip sunku vaikus įkalbėti suvalgyti bent kąsnelį morkos, o į brokolius ir špinatus iš viso retas kuris gali ramiai žiūrėti. Tačiau galbūt pavyktų atžalas lengviau įkalbėti, pasiūlius skanų ir sveiką NeoLife desertą? Pasidairykite mūsų virtualiose parduotuvės lentynose ir ten rasite sveikų ir gardžių užkandžių iš įvairiausių uogų bei sėklų. Tai gali būti šaunus paskatinimas vaikams suvalgyti ne itin mėgstamų daržovių porciją.

Jei susitarti vis tik ne visada pavyksta, NeoLife turi puikų pasiūlymą. Tai vartotojų labai vertinamas, rekomenduojamas ir gerus atsiliepimus pelnęs, natūralus vitaminų vaikams bei paaugliams kompleksas VITA-SQUARES. Jo sudėtyje esančios medžiagos padės užpildyti jūsų vaikų mitybos spragas, o imuninei sistemai išlikti stipriai.

Kokybiškas miegas padės išlikti sveikiems ir žvaliems

Apie miego naudą taip pat tikriausiai esate nemažai girdėję? Tačiau esmė ne girdėti, bet daryti. Imuniteto stiprinimas vaikams prasideda nuo kokybiško miego. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad neišsimiegojęs vaikas tampa imlesnis ligoms. Kiek miego reikia vaikui? Tai priklauso nuo amžiaus. Kad kūdikis augtų sveikas, jam gali prireikti išmiegoti per dieną iki 16 valandų. Vyresniems, darželį lankantiems mažyliams, miego laikas šiek tiek trumpėja – 11-14 val. Na, o ikimokyklinukui ir mokyklinukui reikės nuo 10 iki 13 valandų kokybiško miego.

Tad pasistenkite neleisti savo atžaloms „naktinėti“ prie televizoriaus, kompiuterio ar telefono ekranų. Verčiau prieš miegą paskaitykite pasaką, pasidalinkite dienos įspūdžiais ar tiesiog ramiai pabūkite kartu. Beje, apsikabinimai, švelnumas, rūpestis ir meilė taip pat yra stipraus ir sveiko vaiko šaltinis.

Naudingi higienos įpročiai

Asmeninė higiena taip pat labai svarbi vaiko sveikatai bei stipriam imunitetui. Tad nuo pat mažumės reikėtų nepamiršti mokyti prieš valgį, grįžus iš lauko, pasinaudojus tualetu, pažaidus su naminiais gyvūnais ir pan. plautis rankas. Dažnas rankų plovimas apsaugo nuo įvairių aplinkoje gyvenančių ligų sukėlėjų.

Vitaminų nauda ir kaip jų nepadauginti

Vaikui sergant ar tiesiog artėjant šaltajam sezonui, ne viena mama bei dažnas tėtis skuba į vaistines pirkti savo vaikams stiprinančių papildų. Tačiau vaikams imunitetą stiprinti reikia nesivadovaujant vien savo nuojauta. Rekomenduojama atlikti kraujo tyrimus ir išsiaiškinti, kokių vitaminų trūksta jūsų atžaloms. O gal jiems jų papildomai nė nereikia. Atminkite, kad vitaminai bei mineralai nėra tokie jau nekalti. Jų perdozavus, gali kilti labai rimtų sveikatos problemų. Tad nepasiduokite skambioms reklaminėms frazėms, kurios skatina įsigyti visokius papildus. Pasidomėkite, kokių konkrečiai reikia jūsų vaikams.

Vaikų imunitetą stiprinti padeda vitaminai A, C, B6, B12 ir D bei žuvų taukuose esančios omega 3 riebalų rūgštys. Augantį vaikų organizmą svarbu papildyti kalcio atsargomis, kurios taip pat padeda palaikyti normalią imuninės sistemos veiklą. Visas šias bei kitas organizmą papildančias medžiagas galite rasti mūsų virtualiose lentynose.

Kviečiame užsukti pasižvalgyti. Tačiau prašome atminti, kad prieš patys vartodami ar savo vaikams pasiūlydami maisto papildų bei vitaminų, pasidomėtumėte jų vartojimo rekomendacijomis.

ProVitaminai.Lt komanda jums linki išlikti sveikais!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pristatymas Visame Pasaulyje

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 49€

Paprastas gražinimas

14 Darbo dienų gražinimo garantija

Saugus atsiskaitymas

Paysera / MasterCard / Visa