Krepšelis

Imuniteto stiprinimas suaugusiems

Imuninė sistema – tai natūralus organizmo apsauginis mechanizmas, ginantis nuo įvairių ligų sukėlėjų, neleidžiantis susirgti. Jei vis tik atsiranda kokie nors negalavimai, imuninė sistema imasi jų: įvertina, koks atsakas padės kuo greičiau pasveikti ir vėl nebesusirgti. Šią sistemą sudaro organai, audiniai, skysčiai, specialios paskirties ląstelės. Šį tobulai sudėliotą apsauginį mechanizmą turi kiekvienas žmogus, tačiau, kaip galime pastebėti, kiekvienas žmogus pasižymi stipresne ar silpnesne sveikata. Tai reiškia, kad vienu atveju organizmo gynyba vykdoma stipriau, o kitu silpniau. Kokie veiksniai tai lemia?

Nuo ko pradėti stiprinti imunitetą?

Tam tikras imunines savybes kiekvienas žmogus atsineša gimdamas kartu su iš tėvų paveldėtais genais. Vis tik paveldimumu pateisinti prastos sveikatos dažniausiai negalima, kadangi nustatyta, jog mityba ir gyvenimo būdas beveik visada gali išspręsti didžiąją dalį visų turimų problemų. Ar žinote, kad net 80–90 proc. imuniteto stiprumo lemia jūsų žarnyno veikla? Todėl verta pagalvoti apie gerąsias bakterijas. Jūs bet kokiame amžiuje galite sustiprinti savo imunitetą ir taip pagerinti savijautą. Štai 4 būdai, kaip galite tai padaryti.

imuniteto-stiprinimas-suaugusiems80–90% imuniteto stiprumo lemia jūsų žarnyno veikla

Peržiūrėkite savo mitybą

Maistas – tai „kuras“ jūsų organizmui. Kuo kokybiškesnis „kuras“, tuo daugiau energijos ir tuo geresnė sveikata. Daugelis žmonių vis dar įsivaizduoja, jog valgant reikia siekti sotumo jausmo. Na, pasisotinti galima ir greitu maistu ar saldumynais, tačiau iš to tikrai negausite kokybiškų maistinių medžiagų, vitaminų ir mineralų. Tokiu atveju, net jei jausitės sotūs, jūsų organizmas (kartu ir imuninė sistema) badaus. Todėl pasistenkite valgyti kuo kokybiškesnį ir įvairesnį maistą, dažniau rinkitės šviežias daržoves ir vaisius.

Ar reikalingi maisto papildai imuniteto stiprinimui?

Kalbant apie mitybą, daug kam natūraliai kyla klausimas: ar reikalingi maisto papildai? Taip, papildai tikrai gali papildyti jūsų racioną įvairiomis reikalingomis medžiagomis, kurių sunku gauti su maistu, tačiau labai svarbu juos pasirinkti iš tiesų kokybiškus, lengvai pasisavinamus. Antraip tiesiog sumokėsite pinigus, o pastebimos naudos galite ir nepajusti.

Jeigu nežinote, kokių būtent medžiagų trūksta jūsų organizmui, pravartu pasidaryti kraujo tyrimą. Taip pat visada apsimoka įsigyti aukštos kokybės vitaminų ir papildų kompleksą, kuriame būtų visos pagrindinės reikalingiausios maistinės medžiagos – pavyzdžiui, „Pro Vitality+“ iš NeoLife. Šio produkto pakuotėje rasite 4 rūšių maisto papildus, kurie puikiai užpildys jūsų kasdienės mitybos spragas. Tai „Omega-3 Salmon Oil Plus“, „Tre-en-en“, „Carotenoid Complex“ ir „Essential Vitamin and Mineral Complex“ (juos galima įsigyti ir atskirai).

imuniteto-stiprinimas-suaugusiemsPro Vitality+ imuniteto stiprinimui suaugusiems

Kodėl rekomenduojama organizmo stiprinimo imtis būtent nuo mitybos sutvarkymo, o ne nuo, pavyzdžiui, sporto? Todėl, kad jei neaprūpinsite savo kūno tinkamu „kuru“, neturėsite pakankamai jėgų fiziniam aktyvumui, o stipriau pasportavę tiesiog išeikvosite sukauptas jėgas. Tokiu atveju galite ne sustiprėti, o priešingai – dar labiau nusilpti.

Tinkamas fizinis aktyvumas

Žmogaus kūnas sukurtas judėjimui. To pamiršti nevalia. Jei neturite noro sportuoti, bent jau išeikite pasivaikščioti. Labai puiku, jei turite galimybių daugiau laiko praleisti gryname ore, arčiau gamtos. Tai teigiamai veikia tiek fiziologiškai, tiek psichologiškai.

Tinkamas darbo ir poilsio režimas

Tai taip pat labai svarbu. Net jei esate savo veiklą nuoširdžiai mylintis darboholikas, privalote rasti laiko atsipalaidavimui, nusiraminimui, poilsiui. Antraip jus veikiausiai pasivys pervargimas ir privers kuriam laikui prigulti. O kad vėl nepultumėte į darbus, dar ir „apdovanos“ kokia nors liga.

Higiena

Tikime, kad vis žinote, jog higienos laikytis būtina. Tik ar tikrai visada prieš valgį nusiplaunate rankas? O prieš atsikąsdami obuolio iš prekybos centro tikrai visada jį bent jau nusivalote? Tiesiog primename, kad ant jūsų rankų kaupiasi galybė visokių mikroorganizmų, kurių didesnė dalis gali sukelti infekcijas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pristatymas Visame Pasaulyje

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 49€

Paprastas gražinimas

14 Darbo dienų gražinimo garantija

Saugus atsiskaitymas

Paysera / MasterCard / Visa