Krepšelis

Omega-3 polinesočiųjų riebalų rūšys – ko dauguma nežino?

Galbūt ne kartą vaistinėje rinkotės žuvų taukus, užklausdami rekomendacijos, bet detalaus atsakymo negavote. Be žinių bagažo papildų asortimente nelengva susigaudyti, o omega-3 pasiūla kasmet vis didėja – tai ką rinktis?

Pirmas ir pats svarbiausias dalykas kurį reikia žinoti – omega-3 sudaro 8-nios riebalų rūgštys:

– ALR – alfa linoleno, priskiriama nepakeičiamosioms;
– DHR – dokozaheksaeno;
– EPR – eikozapentaeno;
– ETR(3) – eikozantrieno;
– ETR – eikozantetraeno;
– HPR – heneikozanpentaeno;
– SDR – stearidono.

neolife omega 3

Dažniausiai akcentuojamos pirmosios trys ir jos naudojamos žuvų taukų papilduose. Vis tik nevertėtų atsisakyti likusiųjų. Kiekviena jų prisideda prie teigiamo poveikio organizmui ir visos kartu veikia sinergiškai.

Pirminė omega-3 riebalų rūgštis – alfa-linoleno, iš jos gali būti gaunamos kitos riebalų rūgštys, tokios kaip DHR ir EPR. Tai sudėtingi procesai, todėl pakanka žinoti, kad šios rūgšties organizmas pats negamina ir ją reikia gauti su maistu. Labiausiai polinesočiųjų riebalų rūgštys reikalingos širdžiai, smegenims ir akims.

Ko galima tikėtis, jei mitybos racione nepakanka omega-3?

Ar girdėjote apie lėtinius uždegimus? Jie ilgus metus gali vystytis žmogaus organizme, apie save primindami lėtiniu nuovargiu, odos problemomis, plaukų slinkimu, alergijomis ir pan. Pradžioje atrodo nieko tokio, tačiau vėliau tokie uždegimai priveda iki širdies ir kraujagyslių ligų, diabeto, nutukimo, Alzheimerio ar net vėžio.

Žinoma, šios pasekmės susiformuoja ne tik dėl prastos mitybos, bet ir dėl kasdienio streso, žalingų įpročių, oro užterštumo ir pan. Jei sveikai maitinatės, išties sveikintina, tačiau nėra garantijos, kad apsisaugosite nuo šios XXI amžiaus rykštės.

Mokslininkai jau prieš kurį laiką įrodė, kad omega-3 riebalų rūgštys vienos iš būtiniausių žmogaus organizmui kovoje su lėtiniais uždegimais. Taip pat reikalingi antioksidantai, flavonoidai, įvairūs vitaminai, bet apie juos kitą kartą.

Vis tik dar vienas pavojus žmogaus organizmui slypi omega-3 ir omega-6 disbalanse. Reikėtų įsidėmėti, kad omega-6 riebalų rūgšties perteklius sukelia lėtinius uždegimus. Todėl reikėtų vengti greito maisto, prisotinto cukrumi ir riebalais. Vietoje jo rinktis produktus, kuriuose yra omega-3 riebiųjų rūgščių. Pavyzdžiui, atlantines lašišas ir skumbres, vaivorykštinį upėtakį, ispaninio šalavijo ir linų sėklas. Vis tik, dėti dideles viltis į šiuos produktus nederėtų, nes ne paslaptis, kad dalis lašišų, tiekiamų prekybos centrams, auginamos žuvų fermose. Jų sveikatos priežiūrai skiriami įvairūs preparatai. Jūroje laisvai gyvenančios žuvys kaupia toksinus, kuriais užterštas vanduo. Tai ką daryti?

Omega 3 – mitybos praturtinimui

Nėra kitos išeities, tik greta kruopščiai atsirenkamo maisto vartoti kokybiškus žuvų taukus. Klausiate, o kaip žinoti ar jie kokybiški? Pasakysime atvirai, rinkoje yra labai mažai omega-3 papildų, kuriuose būtų visos 8-nios riebalų rūgštys.

NeoLife „Omega-3 Salmon Oil Plus“ žuvų taukai – viena iš išimčių rinkoje. Šiuose papilduose yra visa polinesočiųjų riebalų rūgščių šeima.

Klausiate, ar žuvų taukuose nėra minėtųjų toksinų? NeoLife mokslininkų komanda siekia maksimalios kokybės, todėl kruopščiai atrenka žaliavas ir pažangiomis technologijomis iš jų šalina kenksmingas medžiagas.

Pasak atliktų mokslinių tyrimų, vartojant „Omega-3 Salmon Oil Plus“ žuvų taukus, vos per 8 savaites tiriamųjų uždegimo indeksas sumažėjo 68 %. Kaip matote, pilnas riebalų rūgščių kompleksas duoda išties daug žadančius rezultatus.

Apibendrinkime, kodėl verta rinktis pilnos sudėties omega-3

Pilnas kompleksas užtikrina efektyvesnį teigiamą poveikį organizmui. Palaiko širdies, kraujagyslių, regos veiklą ir gali padėti didinti organizmo atsparumą lėtiniams uždegimams. „Omega-3 Salmon Oil Plus“ žuvų taukus organizmas gerai įsisavina ir omega-3 rūgštys patenka į ląstelių membranas.

Ar galima atsisakyti žuvų ir kitų produktų, turinčių omega-3, vartojant „Omega-3 Salmon Oil Plus“? Jokiu būdu! Ne veltui visur akcentuojama, kad maisto papildai neatstoja nei pusryčių, nei pietų, nei vakarienės. Vis tik šiuolaikiniame pasaulyje aukštos kokybės papildai jau labai rekomenduojami, nes organizmas negauna iš mitybos reikiamo kiekio maistinių medžiagų, kaip anksčiau, kai nebuvo tokio užterštumo ir apdoroto maisto.

NeoLife „Omega-3 Salmon Oil Plus“ žuvų taukus rasite el. parduotuvėje Provitaminai.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pristatymas Visame Pasaulyje

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 49€

Paprastas gražinimas

14 Darbo dienų gražinimo garantija

Saugus atsiskaitymas

Paysera / MasterCard / Visa