Krepšelis

Vasara – geriausias metas organizmo detoksikacijai 

Periodinė organizmo detoksikacija padeda išvengti ligų ir palaiko gerą savijautą. Svarbu žinoti, kokios priemonės efektyviausios. 

Kad ir kokį sveiką maistą valgytumėte, organizmas vis tiek kasdien gauna nedidelę toksinų dozę. Užterštas oras, pesticidai maiste, metalų likučiai geriamame vandenyje – visa tai pamažu nusėda kūne, nes jis nespėja pats išsivalyti. Tačiau galima jam padėti, o vasara – tam palankiausias metas. Geras oras tiesiog kviečia į gamtą. Šviežios uogos, daržovės ir vaisiai vilioja savo skoniu. O atostogos lepina poilsiu. Trumpai tariant, pačios palankiausios sąlygos sveikatos stiprinimui. 

Nuo ko pradėti organizmo detoksikaciją? 

Pirmiausia įvertinkite savo sveikatos būklę. Jei jaučiatės pakankamai gerai, nebūtina skubėti pas gydytojus. Pakaks įsiklausyti į kūną, ko jam šiuo metu labiausiai reikia: 

  • poilsio; 
  • kitokio maisto; 
  • aktyvios veiklos ir sporto; 
  • gryno miško oro; 
  • ar dar kažko kito.

Jei pradėsite neįsiklausę ir tiesiog nusprendę, kad reikia imtis badavimo ar / ir intensyvaus sporto, kai tuo metu kūnas nori tik lengvesnio maisto ir poilsio, galite sulaukti neigiamų pasekmių.  

Organizmas per metus gyvena savu ritmu, kiek pajėgia, tiek išsivalo, todėl labai staigus pokytis gali iššaukti pasipriešinimą. Todėl pirmą dieną skirkite tiesiog kūno pojūčių stebėsenai. Paklauskite savęs, kokio maisto tą dieną norisi. Kas geriau, pavyzdžiui, ramus poilsis su knyga lauke ar aktyvus bėgimas. Leiskite kūnui suprasti, kad dabar jo laikas ir jūs pildote jo norus. 

Kada pereisite į kitokį dienos ritmą, susidėliokite prioritetus ir detoksikacijos planą. Jeigu jūsų tikslas – ne tik organizmo valymas, bet ir svorio metimas, atitinkamai koreguokite mitybą. Jei siekiate tiesiog profilaktiškai „prašluoti“ susikaupusius toksinus, orientuokitės į kitas priemones. 

Trumpai apie toksinus ir ką vertėtų prasivalyti 

Organizmo užterštumas priklauso nuo įvairių faktorių: 

  • mitybos (greiti užkandžiai, besaikis mėsos, įvairių kepinių vartojimas ir pan.); 
  • aplinkos (jei gyvenate miesto centre, kur intensyvus eismas, ženkliai didesnis užterštumas); 
  • geriamo vandens kokybės; 
  • kt. 

Dažniausiai neigiamą poveikį organizmui darančios dalelės skirstomos į toksinus ir laisvuosius radikalus. Pirmieji įvardinami biologinės kilmės nuodingomis medžiagomis, o antrieji – tam tikros molekulės, pasižyminčios neigiamu poveikiu organizmo veiklai.  

Toksinams priskiriami maiste esantys žalingi ingredientai, pavyzdžiui, pesticidai, įvairūs abejotino poveikio maisto priedai, sunkieji metalai ir pan.  

Laisvieji radikalai gali išsiskirti pačiame organizme, vykstant įvairiems cheminiams procesams, arba į kūną patenka iš aplinkos. Pavyzdžiui, įkvepiant cigarečių dūmus, veikiant saulės spinduliuotei ir ozonui, ir t. t. 

Organizmas – stebuklingas mechanizmas, jis prisitaiko prie įvairių, net sudėtingiausių gyvenimo sąlygų. Todėl nebūtina užsidaryti trobelėje kažkur kalnuose ar miškuose. Be to net ir ten jus pasieks lietūs, prisotinti miestų teršalų, ir kaitins ta pati saulė. Todėl svarbu kasmet padėti organizmui prasivalyti. 

Norintiems efektyvaus organizmo valymo 

Jeigu tinkamai susidėliosite mitybos planą, leisite sau kokybiškai pailsėti ir gerai išsimiegoti, sportuosite ir klausysite savo kūno kalbos, atliksite didžiulį darbą.  

Jei norite dar kokybiškesnio rezultato, rekomenduojame specialią NeoLife programą 

Pirma ir antra dienos 

Išsivalymui – vaisių ir daržovių dieta 

Rytas:  

Vakaras: 

Per dieną, kas 2 valandas, gerkite po 350–500 ml skysčių. Bent kartą dienoje išgerkite puodelį NeoLife arbatos, kuri padės palaikyti energiją. Visą dieną valgykite tik šviežius vaisius ir daržoves (žalius arba lengvai garintus), bet jokių bananų. 

Trečia diena 

Rytas: 

Vakaras: 

Per dieną, kas 2 valandas, gerkite po 350500 ml skysčių. Energijos suteikianti arbata Neolife Tea rekomenduojama bent kartą dienoje. Į mitybą įtraukite aukštos kokybės baltyminį maistą, pavyzdžiui, Neolife Shake baltyminius kokteilius. Vakarienei rinkitės sveikus, neriebius, daug baltymų turinčius patiekalus. Pavyzdžiui, keptą lašišą arba vištienos krūtinėlę kartu su šviežiomis ar garintomis daržovėmis. Pridėkite 50 g neriebios varškės. 

Kitos 4 dienos 

Ryte: 

Vakare: 

Tęskite toliau vartoti po vieną „Acidofilus Plus“ kapsulę rytais ir vakarais kitas keturias dienas, derindami su sveika mityba. Tai padės atstatyti ir palaikyti žarnyno mikroflorą. Dieta nebūtina, tačiau rekomenduojame rinktis kuo labiau subalansuotą visavertį maistą. 

Atsiradus skausmui ir kitam sveikatos negalavimui, nutraukite dietą ir kreipkitės į gydytoją. Jeigu vargina lėtinės ligos ar kiti sveikatos sutrikimai, prieš pradėdami bet kokią detoksikacijos programą, pasitarkite su gydytoju.  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pristatymas Visame Pasaulyje

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 49€

Paprastas gražinimas

14 Darbo dienų gražinimo garantija

Saugus atsiskaitymas

Paysera / MasterCard / Visa